Čokoládová granola so sušenými slivkami a vlašskými orechmi

Granola je recept, ktorý som posledné mesiace robila azda najčastejšie. Prišiel teda čas sa o recept podeliť aj na blogu. Aj keď super recept na ganolu nájdete aj v knižke Zdravé raňajky. Je v podstate dosť podobný, ale túto čokoládovo – slovenskú kombináciu chutí som si dostlova zamilovala.

Čokoládová granola so sušenými slivkami a vlašskými orechmi

Vločky môžete použiť podľa vlastnej chuti a požiadaviek. Teda aj ovsené či pohánkové pre bezlepkovú variantu. A keď už spomínam alternatívy prípravy, pre vegánsku variantu môžete med nahradiť napríklad ďatlovým sirupom. Do tohto receptu sa super hodí, lebo pekne spolu s kakaom zahalí všetky ingrediencie do čokoládovej farby. Ak ste véééľkí milovníci čokolády, na záver si do upečenej granoly môžete primiešať kúsky horkej čokolády. Jednoducho nasekajte svoju obľúbenú tabličkovú čokoládu a voilá. Môj priateľ si granolu zalieva ovseným mliekom a ja si ju rada pochrumkávam na hustom jogurte. Niekto ju má rád aj na ovocnom pyré, tzv. detskej výžive. A najlepšia je samozrejme na raňajky. Vtedy je hneď deň krajší :).

Čas prípravy: 20 minút

Recept na 1 plech / 6-8 porcií

Potrebujeme:

  • 250 g ovsených alebo pohánkových vločiek
  • 80 g vlašských orechov
  • 100 g sušených sliviek
  • 40 g slnečnicových semiačok
  • 4 PL kvalitného horkého kakaa
  • 5 PL medu alebo javorového, či datlového sirupu (pre vegánsku verziu)
  • 4 PL kokosového oleja

Do panvice alebo hrnca popridávame všetky ingrediencie. Ovsené alebo pohánkové vločky, nasekané vlaššké orechy, slivky nakrájané na menšie kúsky, slnečnicové semiačka, kakao, med a kokosový olej. Naštartujeme sporák a všetky ingrediencie spolu dobre premiešame. Med aj kokosový olej sa pekne roztopia a obalia každý jeden kúsok, ktorý sme vložili do našej panvice či hrnca.

Teraz celý obsah premistnime na plech, na papier na pečenie a pečieme cca 8- 10 minút pri 180 stupňoch do chrumkava. Granolu po vytiahnutí z rúry nechajte celkom vychladnúť, aby stuhla a potom si ju nalámte na malé kúsky a uskadnite ideálne v uzatvárateľnom pohári.

To je bleskovka, že?

Pôvodný recept

Leave a Reply

Your email address will not be published.